OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 02.08.2020 r.

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańca świętego i nieszpory o 17.30, wieczorna Eucharystia o 18.00. Dzisiaj można uzyskać odpust Porcjunkuli (za nawiedzenie kościoła parafialnego). Odpust ten możemy otrzymać trzy razy w roku, w uroczystość świątyni parafialnej, 2 sierpnia - czyli dzisiaj i 2 listopada. 
 2. We wtorek Kościół wspomina św. Jana Marię Vianneya, prezbitera - patrona kapłanów. 
 3. Caritas czynny w środę od 16:00 do 17:00.Wejście tylko w maseczkach i rękawiczkach.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  i Msza Święta w środę  o godz. 18:00. 
 5. W I czwartek miesiąca, Święto Przemienienia Pańskiego, adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:00. Msza Święta w Łące o 17:00. 
 6. W I piątek - wyjeżdżamy na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, nie będzie Mszy Świętej, adoracji i spowiedzi, spowiedź przenosimy na sobotę od 16.00 do 18.00. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę, wyjazd o 5.00, powrót około 21.00 koszt 55, obowiązkowe maseczki. Zapraszamy. 
 7. W sobotę Kościół wspomina św. Dominika prezbitera. 
 8. Spowiedź codziennie przed Mszą Świętą od godz. 17:30 do 18:00,oprócz piątku i soboty. 
 9. Kancelaria parafialna czynna codziennie po wieczornej Mszy Świętej, oprócz piątku.                                                                                                                                                 
 10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. 
 11. W akcji ,,Święty Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy “ nasza parafia zebrała kwotę 750 zł. Serdecznie dziękujemy, całość zostanie przeznaczona na pomoc misjonarzom. 
 12. Sierpień w Kościele katolickim w Polsce jest miesiącem inicjatyw promujących abstynencję i wspierających trzeźwość.Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę.Na stoliku z gazetami znajduje się księga, do której może wpisać się każdy, kto nie będzie w tym miesiącu spożywał alkoholu, zachęcamy.

    Szczęść Boże!

  Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy błogosławionego i bezpiecznego tygodnia pracy i wypoczynku.

     Bolesławiec 02 sierpnia 2020 roku.
     Ks. Andrzej - proboszcz, Ks. Łukasz - wikariusz

Kategorie wpisów: