Ogłoszenia duszpasterskie na VII NIEDZIELĘ WIELKANOCY - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE. 24.05.2020 r.

 1. Dzisiaj o 16.00 Msza Święta dla młodych małżeństw, o 17.30 nabożeństwo majowe ze śpiewem litanii loretańskiej, o 18.00 wieczorna Eucharystia.Nauk przedmałżeńskich nadal nie będzie, jednak na przeciw młodym ludziom, którzy chcą w sposób internetowy przeżyć katechezy przedmałżeńskie wychodzi DIECEZJALNE DUSZPASTERSTWO MŁODYCH.Zachęcamy do kontaktu z diecezjalnym duszpasterzem rodzin, ks. dr Mariuszem Habiniakiem  (tel. 76-724-41-12, e-mail: rodzina@diecezja.legnica.pl). Oprócz katechez przedmałżeńskich na stronie internetowej naszej diecezji znajdują się inne propozycje, np rekolekcje dla młodzieży. 
 2. Przypominamy, że ze względu na pandemię koronawirusa w kościołach może przebywać 1. osoba na 10 m2, nasza świątynia nie licząc chóru ma powierzchnię 1040 m2, zatem jednorazowo pomieści 104 osoby. Zakończyliśmy transmisję Mszy Świętych i nabożeństw, dlatego zachęcamy, aby już w tych Mszach Świętych w kościele uczestniczyć normalnie, oczywiście jeśli ktoś czuje się zagrożony, nadal obowiązuje dyspensa i transmisje w radio lub w telewizji. 
 3. Nie ma spotkań z dziećmi i młodzieżą.  I komunia planowana jest przez rodziców na 20.września, indywidualnie lub w kwietniu 2021 r.. Prosimy rodziców o odebranie szat komunijnych w poniedziałek w godz. 16:00 - 18:00. Termin bierzmowania na razie jest nieznany , przeniesiony najprawdopodobniej na czas wizyty kanonicznej w naszej parafii. Zapraszamy natomiast rodziców dzieci I komunijnych, na krótkie spotkanie nt. wcześniejszych ustaleń i krótka modlitwa w poniedziałek o 19.15 w świątyni. 
 4. Caritas do odwołania jest nieczynny. 
 5. Nowenna ku czci MBNP i Msza Święta w środę o godzinie 18.00. 
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00 do 18.00, spotkanie z dziećmi I komunijnymi z Łąki w czwartek o 1630, następnie Msza Święta o godzinie 17.oo 
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17.30 do 18.00. 
 8. Jeszcze w tym tygodniu trwamy w paschalnym okresie radość ze zmartwychwstania Pana i oczekujemy na przyjście obiecanego Ducha Świętego. Każdego dnia maja oprócz niedzieli, po wieczornej Mszy Świętej a w niedzielę o 17.30  zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. 
 9. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie Okresu Wielkanocnego. Msze Święte wg porządku niedzielnego. 
 10. Spowiedź codziennie od 17.30 do 18.00. 
 11. Kancelaria parafialna czynna codziennie po wieczornej Eucharystii, w ważnych sprawach np. pogrzeb, ślub, chrzest. Można także kontaktować się telefonicznie.
 12. Schola działająca przy naszej parafii, zaprasza na WIECZÓR UWIELBIENIA, który odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 20.00. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą intencje, napisane na kartkach, abyśmy wszyscy wspólnie mogli się w tych intencjach modlić.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

      Szczęść Boże!

       Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi nam na ten tydzień !

       A także zawierzmy nasze rodziny oraz sprawy Ojczyzny Maryi Królowej Polski.

       Bolesławiec   24 maja 2020 roku.
       Ks. Andrzej - proboszcz, Ks. Łukasz - wikariusz

 

Kategorie wpisów: