Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu (GAUDETE) 16.12.2018 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu nazywana GAUDETE. Nazwa pochodząca od pierwszego słowa antyfony rozpoczynającej tego dnia Liturgię Eucharystyczną. Jest wezwaniem do radości: Radujcie się ! Jej przyczyną ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem.
 2. Msza Święta dla rodziców z małymi dziećmi dzisiaj o godz. 16:00, nieszpory o godz. 17:30. Wieczorna Eucharystia o godz. 18:00. Nauki przedmałżeńskie będą dopiero w lutym.
 3. Nie będzie poniedziałkowego spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii.
 4. Adwentowa Spowiedź jeszcze na pl. Zamkowym w środę.
 5. Nowenna i Msza Święta ku czci MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 6. Caritas czynny w środę 15:00 - 17:00.
 7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii w Łące w czwartek podczas Mszy Świętej roratniej o godz. 17:00.
 8. Roraty ku czci NMP od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. To ostatni tydzień rorat.
 9. Wszystkie dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą Bożonarodzeniową Szopkę. Technika wykonania  dowolna. Szopki przynosimy w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 10:30 gdzie wybierzemy najładniejsze dzieło.
 10. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich, którzy wsparli materialnie Kościół na wschodzie. Na ten cel zebrano 2015 zł i 50 euro.
 11. Prosimy o pomoc w przygotowaniu naszej świątyni do świąt Bożego Narodzenia. Szopkę jak i choinki będziemy ustawiać w sobotę od godz. 9:00.
 12. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny znajduje się na stole przy wyjściu. Zachęcamy do czytania.

           Szczęść Boże!

           Życzymy udanej Niedzieli i miłego tygodnia.
           Bolesławiec, 16 grudnia 2018 roku.
           Ks. Andrzej, Ks. Łukasz

Kategorie wpisów: