Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 9.12.2018 r.

 1. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. W Kościele w Polsce obchodzimy dzisiaj już po raz dziewiętnasty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach Świętych do puszek zbieramy na ten cel ofiary.
 2. Msza Święta dla rodziców z małymi dziećmi dzisiaj o godz. 16:00, nieszpory o godz. 17:30. Wieczorna Eucharystia o godz. 18:00. Nauki przedmałżeńskie o godz. 19:00.
 3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii w poniedziałek o godz. 16:30.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej naszej parafii w poniedziałek o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Adwentowa Spowiedź dla naszej wspólnoty parafialnej odbędzie się we wtorek w godzinach: rano 8:00 - 9:00 i po południu 16:00 - 18:00. W tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych.
 6. Nowenna i Msza Święta ku czci MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 7. Caritas czynny w środę 15:00 - 17:00.
 8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii w Łące w czwartek podczas Mszy Świętej roratniej o godz. 17:00. Spowiedź adwentowa w Łące w czwartek o godz. 16:30.
 9. W tym tygodniu Kościół wspomina:                   

            czwartek - św. Łucji

            piątek - św. Jana od Krzyża

 1. Roraty ku czci NMP od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy aby dzieci każdego dnia przynosiły podpisane papierowe serca z dobrymi uczynkami. Po każdych roratach obrazki, plansza i nagroda dla wylosowanych serc.
 2. Zachęcamy by wziąć udział w akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przez zakup wigilijnej świecy, która już po raz 25. rozświetli polską Wigilię. Duże świece 15 zł, małe 6zł.
 3. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich zaangażowanych w roznoszenie wigilijnych opłatków do rodzin naszej parafii. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom. Jeżeli kogoś nie zastaliśmy w domu, opłatki można otrzymać w zakrystii po Mszach Świętych. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny znajduje się na stole przy wyjściu. Zachęcamy do czytania.

           Szczęść Boże!

           Życzymy udanej Niedzieli i miłego tygodnia.
           Bolesławiec, 9 grudnia 2018 roku.
           Ks. Andrzej, Ks. Łukasz

Kategorie wpisów: