OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2020 r.

 1. Z powodu epidemii koronawirusa w tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych. Zachęcamy do skorzystania z rekolekcji dostępnych w mediach. Msze Święte dzisiaj jak zwykle o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00. Msza Święta w kościele w Łące o 9:30. Transmisja wyłącznie internetowa bez udziału wiernych Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o 17:30. Nauki przedmałżeńskie o 19:00 w domu parafialnym. Jednocześnie informujemy o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej do końca marca. Osoby starsze prosimy o pozostanie w domach. Księża w naszej parafii codziennie sprawują Eucharystię. Zapraszamy do udziału w modlitwie za pośrednictwem internetowej strony parafialnej oraz strony Facebook parafii. Transmitujemy Mszę Świętą niedzielną o godz. 12:00 i gorzkie żale, czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz drogę krzyżową. 
 2. Przypominamy, że podczas Mszy Świętej w świątyni nie może przebywać więcej jak 50 osób. 
 3. Młodzież z klas VIII prosimy o pobranie ze strony internetowej naszej parafii pliku pdf  (do pobrania tu), wypełnienie formularza zgodnie z zamieszczonymi wskazówkami oraz przesłanie na skrzynkę e-mail podaną na stronie parafii. 
 4. Caritas nadal nieczynny. 
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta o 18:00. 
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:00. W kościele filialnym w Łące Msza Święta o 17:00. 
 7. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o 17:00. 
 8. Spowiedź indywidualna w nagłych potrzebach. 
 9. Zapisy na wczasy Caritas do Stegny i Ustronia Morskiego w tym roku odbywają się  w Legnicy. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. 
 10. Zapraszamy dzieci i młodzież do 16 roku życia na kolonie letnie Caritas. W tym roku planowany jest wypoczynek w Łebie w terminie 11.07 - 24. 07. Zapisy u księdza proboszcza. Koszt 1550 zł. Zaliczka 400 zł. Ilość miejsc ograniczona, mamy zarezerwowane 30 miejsc. 
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszej parafii dostępny jest Tygodnik Niedziela, zarówno w formie drukowanej jak i elektronicznej. zachęcamy do korzystania z elektronicznej wersji Niedzieli, pod adresem www.e.niedziela.pl
 12. Dzisiaj podczas transmisji Mszy Świętej o godz. 12:00 będzie można przystąpić w sposób duchowy do duchowej adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej - oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. 
 13. W związku z dekretem biskupa legnickiego wszystkie nabożeństwa: droga krzyżowa, gorzkie żale, adoracja Najświętszego Sakramentu odbywają się bez udziału wiernych. Zachęcamy do domowej modlitwy i duchowej łączności z Kościołem za pośrednictwem łącz internetowych, rozważań dostępnych w sieci.
 14. Dziękujemy portalowi Bolec.info za transmitowanie wydarzeń z naszej parafii.

      Szczęść Boże!

      Życzymy udanej Niedzieli i miłego tygodnia.
      Bolesławiec  22 marca 2020 roku.
      Ks. Andrzej - proboszcz, Ks. Łukasz - wikariusz

Kategorie wpisów: