OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 03.05.2020 r.

 1. Dzisiaj I NIEDZIELA miesiąca - po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza Święta transmitowana przez internet o godz. 12:00,.Zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Tajemnicami różańcowymi wymieniamy się w miarę możliwości indywidualnie. Nie ma nauk przedmałżeńskich.
 2. Papieska intencja modlitewna na miesiąc maj: Za ewangelizację - Za diakonów. Módlmy się aby diakoni, wierni służbie Słowu i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła. 
 3. W naszej świątyni może przebywać 70 osób. Osoby uczestniczące we Mszy Świętej zobowiązane są do używania maseczek ochronnych na twarz także podczas Mszy. 
 4. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin organizuje serię internetowych katechez przedmałżeńskich, przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Ta forma kursu przeznaczona jest tylko dla narzeczonych z terenu naszej diecezji, którzy planują zawarcie sakramentu małżeństwa przed 1 października tego roku. Zgłoszenia przyjmuje diecezjalny duszpasterz rodzin ks. dr Mariusz Habiniak (tel. 76-724-41-12, e-mail: rodzina@diecezja.legnica.pl). 
 5. Nie ma spotkań z dziećmi i młodzieżą. I komunia planowana jest przez rodziców na 20 września; indywidualnie lub w kwietniu 2021. Prosimy rodziców o odebranie szat komunijnych                          w poniedziałek w godz. 16:00 - 18:00. Termin bierzmowania na razie jest nieznany - przeniesiony na jesień. 
 6. Caritas nieczynny. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta, transmisja przez internet  o godz. 18:00. 
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:00. Msza Święta w kościele w Łące o godz. 17:00. 
 8. Nabożeństwa majowe od piątku 1 maja codziennie po wieczornej Eucharystii. W niedziele o godz. 17:30. 
 9. Kościół wspomina w poniedziałek św. Floriana, w środę św. Apostołów Filipa i Jakuba, w czwartek I czwartek miesiąca - modlitwa o powołania, w piątek św. Stanisława biskupa i męczennika, uroczystoś
 10. W piątek w Łące o 17:00 dodatkowa Msza Święta ze względu na uroczystość św. Stanisława. 
 11. Spowiedź codziennie przed Mszą Świętą od godz. 17:30 do 18:00. 
 12. Kancelaria parafialna czynna po wieczornej Mszy w ważnych sprawach np. pogrzeb, ślub, chrzest. Można także telefonicznie.

     ______________________________________________________________

      Szczęść Boże!

      Zawierzmy nasze rodziny oraz sprawy Ojczyzny, Maryi Królowej Polski.

      Bolesławiec 3 maja 2020 roku.

      Ks. Andrzej - proboszcz, Ks. Łukasz - wikariusz

Kategorie wpisów: