OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III NIEDZIELA ADWENTU GAUDETE 13.12.2020 r.

  1. Dzisiaj trzecia niedziela Adwentu. Patronem dnia jest św. Łucja z Syrakuz. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. dr Jarosława Kowalczyka, który dzisiaj wygłosi naukę rekolekcyjną. Rekolekcje tylko dzisiaj. Transmisja Mszy Świętej z naszej świątyni dla chorych i starszych o godz. 12:00. Msza Święta dla rodziców z małymi dziećmi i młodych małżeństw o 16:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 i nabożeństwo adwentowe o 17:30. Wieczorna Msza Święta o 18:00. 
  2. Od poniedziałku 14 grudnia do soboty 19 grudnia 2020 r. nie będzie w świątyni Mszy Świętej. Ksiądz Łukasz będzie odprawiał zamówione intencje na plebanii. W przyszłą niedzielę Msze Święte w naszej świątyni odprawiane będą przez księży zastępujących naszych duszpasterzy. 
  3. Opłatki można otrzymać po każdej Mszy Świętej w kościele. Zachęcamy żeby zanieść opłatek osobom starszym z sąsiedztwa przy zachowaniu ostrożności. Dziękujemy przy tej okazji za ofiary składane na nasz kościół. 
  4. W poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. 
  5. W środę CARITAS będzie nieczynny. Szkolne koło CARITAS działające przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu zwraca się z prośbą o pomoc świąteczną dla najbardziej ubogich i potrzebujących. W naszym kościele jest ustawiony kosz do którego możemy wkładać produkty żywnościowe o długim terminie przydatności. Akcja rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do przyszłej niedzieli włącznie. 
  6. W czwartek nie będzie Mszy Świętej w Łące. Intencja będzie przeniesiona na inny termin. 
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 17:00 do 18:00 bez błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy. 
  8. Sprawy kancelaryjne oraz pogrzeby prosimy zgłaszać w najbliższym czasie w kancelarii księdza dziekana przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu na placu Zamkowym. 
  9. Dziękujemy za modlitwę w intencji księdza Proboszcza Andrzeja. Ksiądz Proboszcz jest w szpitalu. Jego stan jest stabilny. Mamy kontakt telefoniczny.

      Szczęść Boże!

Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się! Pan jest blisko.

      Bolesławiec 13 grudnia 2020 roku.

      Ks. Andrzej - proboszcz, Ks. Łukasz - wikariusz

Kategorie wpisów: