OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19.04.2020 r.

  1. Dzisiaj II NIEDZIELA WIELKANOCNA. Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła. Msza Święta transmitowana o 12:00, nieszpory o 17:30. Nie ma nauk przedmałżeńskich. 
  2. Od poniedziałku 20.04.2020 r. w świątyniach może być 1 osoba na 15m2 . W naszej świątyni, która ma 1040m2 powierzchni może przebywać 70 osób razem z księdzem i asystą. Osoby uczestniczące we Mszy Świętej zobowiązane są do używania miseczek ochronnych na twarz. Wyjątkiem jest celebrans sprawujący czynności liturgiczne. 
  3. W poniedziałek od 16:00 do 18:00 można odebrać stroje komunijne. Jeżeli prawo pozwoli I Komunia Święta w tym roku, jeśli dzieci wrócą do szkoły planowana jest przez rodziców na 20 września, przynajmniej część rodziców tak chce, druga część planuje komunie w kwietniu 2021 roku, jeżeli  to będzie możliwe. I Komunia Święta może być jeszcze udzielana indywidualnie po wcześniejszym ustaleniu z zainteresowanymi rodzicami dziecka. Sugestie prosimy zgłaszać telefonicznie lub mailowo. Trwają uzgodnienia z firmą, która uszyła stroje dla części dzieci. 
  4. Bierzmowanie nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Przenosimy na jesień, o terminie poinformujemy kandydatów. 
  5. Caritas nieczynny do odwołania. 
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta, transmisja o 18:00. 
  7. W czwartek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:00. Nie będzie już transmisji.
  8. W sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
  9. Spowiedź codziennie przed Mszą Świętą od 17:30. 
  10. Kancelaria parafialna czynna po wieczornej Mszy Świętej w ważnych sprawach np. pogrzeb, ślub, chrzest.

      Szczęść Boże!

Niech radosne „Alleluja!” rozbrzmiewa w naszych sercach, a święto Bożego Miłosierdzia pobudza nas do zaufania Temu, który jest Miłością i Miłosierdziem i który wzywa nas, byśmy stawali się miłosierni.

      Bolesławiec   19 kwietnia 2020 roku.
       Ks. Andrzej - proboszcz, Ks. Łukasz - wikariusz

Kategorie wpisów: