Kolonia parafialna - Stegna 2017

W dniach 08.07 - 21.07 odbyła się kolonia parafialna w Stegnie w Ośrodku Wypoczynkowy „Polar”.

Każdego dnia ks. Proboszcz Andrzej Gidziński podczas Mszy Świętej głosił Słowo Boże, a koloniści przygotowywali liturgię, czytania, psalm oraz modlitwę wiernych. Wielu odkryło w sobie talent muzyczny. Prawie codziennie bawiliśmy się na plaży: grając w piłkę, budując figury z piasku, nie zbrakło oczywiście kąpieli w morzu. Naszemu pobytowi towarzyszyła słoneczna pogoda.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez grono pedagogiczne znalazły się m.in.: baloniada, pokaz mody, mecz siatkówki, spacer do Jantaru – gdzie zjedliśmy pyszne lody i wróciliśmy... melexami. To była frajda czuć wiatr we włosach i machać na powitanie wszystkim napotkanym ludziom.

Największą niespodzianką była wizyta w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. To magiczne miejsce, gdzie można samemu przeprowadzić eksperymenty w całkowicie bezpiecznych warunkach. Poznać cuda nauki, przekonać się, że chomikowi wcale nie tak łatwo jest biegać w kółku, mogliśmy także przeprowadzić reanimację przy pomocy AED. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tak zwana machina czasu, gdzie można było sprawdzić swój wygląd za 20, 30 a nawet 50 lat!

Po pełnej wrażeń wizycie w Gdyni pojechaliśmy do Gdańska. Przeszliśmy do Żurawia i pod posąg Neptuna by wsiać na statek, którym popłynęliśmy na Westerplatte. Przez 45 minut rejsu można było posłuchać historii Gdańska oraz Stoczni. Zobaczyć na własne oczy ogromne statki w stoczni remontowej jak również pozostałości po dawnych portach, do których dzisiaj nie ma już wstępu.

Ostatniego wieczoru odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Pamiątkowe zdjęcia i uściski. Pragnę podziękować Paniom Natalii i Ewelinie za ich trud i gotowość do działania – opiekowały się one kolonistami, szczególne Bóg Zapłać Księdzu Proboszczowi za codzienne głoszenie Słowa Bożego i codzienny uśmiech.

Ewa Durtka, wychowawca 

Kategorie wpisów: