IV Bolesławiecki Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę 17 września 2017 roku z naszej parafii wyruszył IV Bolesławiecki Marsz dla Życia i Rodziny, maszerowaliśmy pod hasłem Czas na rodzinę!

Kilkaset osób przeszło ulicami Bolesławca by modlić się za nasze Rodziny i dać świadectwo przywiązania do wartości chrześcijańskich. Marsz zakończył się w rynku - koronką do Bożego Miłosierdzia i koncertem zespołu SEMEN w Bazylice Mniejszej.

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że niemalże wszyscy uczestnicy Mszy Świętej wzięli udział w pochodzie – mówi Łukasz Molak jeden z organizatorów Marszu. – Pierwszy raz udało nam się zorganizować Marsz po Mszy prowadzonej przez ojców pijarów, którzy również włączyli się w organizację. Nie skupiamy się jednak na ilości uczestników, ale na jakości – to znaczy ważne jest dla nas to, że ludzie są świadomi tego, po co są, biorą udział w takich Marszach i dlaczego chcą manifestować wartości chrześcijańskie – podkreśla organizator. – Oczywiście, chciałoby się, by w tym Marszu brały udział tysiące ludzi, ale cieszymy się każdą osobą, która dzisiaj przyszła i pomodliła się.

(Małgorzata Wołowicz/Sławomir Puciato)