2015 - Pielgrzymka samolotowa do Fatimy

W dniach 14-19.11.2015 r. z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka samolotowa do Fatimy w Portugalii i Santiago de Compostela w Hiszpanii.

W nocy z 14 na 15 listopada wylecieliśmy samolotem z Berlina do Lizbony. Stamtąd w godzinach porannych autokarem dotarliśmy do Fatimy. Po chwili odpoczynku i posiłku udaliśmy się do Kaplicy Objawień, gdzie Matka Boża objawiła się ubogim Pastuszkom: rodzeństwu Hiacyncie i Franciszkowi Marto i Łucji dos Santos. Objawienia miały miejsce pięciokrotnie, zawsze 13 dnia miesiąca. Tam też odprawiliśmy Mszę świętą.

W Poniedziałek wspólnie pielgrzymowaliśmy do miejsc Objawień Anioła, odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Udaliśmy się także do miejscowości Aljustrel - rodzinnej miejscowości Pastuszków oraz sprawowaliśmy Mszę świętą w kaplicy św. Stefana. Po południu odwiedziliśmy Bazylikę Matki Bożej Różańcowej i modliliśmy się nad grobami  Pastuszków. Wieczorem odprawiliśmy Nabożeństwo Fatimskie.

We Wtorek wyruszyliśmy do grobu św. Jakuba Większego Apostoła do Hiszpanii i tam też odprawiliśmy Mszę świętą.

W Srodę po porannej Eucharystii udaliśmy się do przepięknej miejscowości Nazare położonej nad Oceanem Atlantyckim (niektórzy przekonali się jak wysokie mogą być fale;), po drodze zwiedzając dwa kościoły wpisane do listy światowego dziedzictwa UNESCO
w miejscowościach Batalha i Alcobaca. W czwartek udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Cieszymy się z tego, że pielgrzymka ta przede wszystkim wzmocniła naszą duszę i pogłębiła komunię z Bogiem i Jego Matką, ale również i z tego, że był to czas spędzony razem we Wspólnocie parafialnej. W takich bowiem okolicznościach jeszcze ściślej buduje się więź braterstwa, wyrażając tym samym prawdziwą jedność każdej Wspólnoty.

Kategorie wpisów: