2013 - I Wieczernik Młodych w Bolesławcu za nami

W dniach 30 i 31 sierpnia 2013 r. w Bolesławcu odbył się I Wieczernik Młodych pod hasłem „Wiara przez miłość skuteczna (Ga 5,6)”. 

Wieczernik rozpoczęliśmy 30 sierpnia 2013 r. w piątek o godz. 17.00 w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy Pl. Zamkowym. O godz. 18.00 sprawowana była Msza Św., której przewodniczył ksiądz dziekan Stanisław Kusik a homilie wygłosił ksiądz Bogusław Wolański Diecezjalny Dyrektor Duszpasterstwa Rodzin. Po Mszy Św. do młodzież konferencję wygłosiła siostra Anna ze zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa w Bolesławcu. Po konferencji s. Ani odbyła się Droga Krzyżowa – procesja ze świecami ulicami Bolesławca, która prowadziła z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy pod Krzyż Milenijny. Rozważania Drogi Krzyżowej prowadził ksiądz Wiesław Złotek. Młodzież, również ta starsza niosła Krzyż. Pod Krzyżem Milenijnym ksiądz Józef Hupa poprowadził adorację Krzyża. Całość została zakończona Apelem Jasnogórskim. Oprawę muzyczną piątkowego wieczoru zapewniła Diakonia Muzyczna Odnowy w Duchu Świętym ze Złotoryi.


W sobotę 31 sierpnia 2013 r. Wieczernik Młodych rozpoczęliśmy w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Orzeszkowej powitaniem księdza proboszcza Andrzeja Gidzińskiego.

O godz. 10.00 wygłosił konferencję o. Marek Skiba z Domu Chleba w Osłej. Temat jego konferencji: „Maryja w moim życiu” Swoje świadectwa nawrócenia przedstawili chłopcy z Cenacolo, Adam i Karol, którzy pięknie i wzruszająco mówili o historii swojego nawrócenia do Boga, jaką przebyli trudna drogę poprzez uzależnienia…. jak byli na dnie… a dziś nawrócili się i żyją inaczej…,

dla Boga i Ludzi.

Konferencja na temat Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego poprowadziła Pani Daniela Połetek z Apostolatu Rodzin, również dała swoje świadectwo na temat aborcji w jej rodzinie. Natomiast siostra Ewa Jędrzejak ze zgromadzenia sióstr boromeuszek prezes fundacji "Evangelium Vitae" z Wrocławia wygłosiła konferencje na temat naprotechnologii jako alternatywie in vitro i „Okna Życia”.

Oprawą muzyczna sobotniego dnia i wieczoru oraz Mszy Świętej zajął się zespół Nazaret z Piotrkowa Trybunalskiego, prowadził z młodzieżą śpiewy i tańce uwielbienia.

Świadectwa swojego nawrócenia oraz koncerty przedstawili raperzy: Łukasz Bęś „Bęsiu” z Jeleniej Góry i Dobromir Makowski „Mak” z Pabianic.

Około godz. 20.00 rozpoczęła się Msza Św., której przewodniczył ksiądz Janusz Wilk – asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodych diecezji legnickiej, homilie wygłosił wikariusz Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ksiądz Jakub Norma.

Po Mszy Św. adorowaliśmy Najświętszy Sakrament a po adoracji i błogosławieństwie ogólnym Księża udzielili błogosławieństwa indywidualnego. Całość przeplatana była muzyką i śpiewem w wykonaniu zespół Nazaret. Pięknie i radośnie spędziliśmy czas, czas poświęcony Panu Bogu. Wydarzenia tych niespełna dwóch dni na długo pozostaną w naszej pamięci.

Wszystkim za jakiekolwiek zaangażowanie z całego serca dziękujemy.

Dziękujemy przede wszystkim Kapłanom, którzy przez cały ten czas z nami byli i czynnie uczestniczyli oraz służyli wsparciem duchowym, szczególnie w Sakramencie pokuty.

Dziękujemy księdzu Biskupowi za wyrażenie zgody na zorganizowanie I Wieczernika Młodych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, przede wszystkim młodzieży, również tej starszej, grupom modlitewnym za współudział, organizatorom, wolontariuszom, Miastu – Prezydentowi Piotrowi Romanowi za wsparcie finansowe i wszystkim sponsorom.

 

ORGANIZATORZY: Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu, Wieczernik Królowej Pokoju przy Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu.