2011 - I Dekanalny Turniej Piłki Nożnej

W sobotę 18 czerwca 2011r. na boisku sportowym Orlik przy II LO w Bolesławcu odbył się I Dekanalny Turniej Piłki Nożnej - Bolesławiec Zachód. Uczestnicy zostali podzieli na dwie grupy wiekowe.

Uczestnicy ze szkół podstawowych swoją rywalizację rozpoczęli o godz. 10.00.

Do turnieju "młodzików" zgłosiły się 4 drużyny:

 • Parafia p.w. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu z Tomisławia;
 • Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego z Trzebienia;
 • Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Bolesławca;
 • Parafia p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z Bolesławca.

Rozgrywki toczyły się w systemie gry „każdy z każdym” 2 x 10 min.

Bezkonkurencyjni okazali się ministranci z Trzebienia z opiekunem ks. Zbigniewem, którzy wygrali wszystkie mecze w imponującym stylu i z dorobkiem 9 punktów zajęli pierwsze miejsce. Wyniki 6:0, 6:0 i 4:1 mówią same za siebie. GRATULACJE!

Na drugim miejscu z 6 punktami uplasowali się ministranci z parafii p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z Bolesławca pod opieką ks. Wiesława, który był pomysłodawcą Turnieju. Dwa pierwsze mecze wygrali w stosunku 4:1, ale w decydującym meczu musieli uznać wyższość rywali ulegając … 1:4.

Trzecie miejsce zajęli ministranci z parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Bolesławca na czele z ks. Józefem, którym udało się zgromadzić 3 punkty. Piłkarze mieli trudny początek turnieju, ale w decydującym meczu o 3 miejsce pokonali swoich rywali. Wyniki drużyny: 0:6, 1:4, 6:0.

Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna z Tomisławia. Koledzy pomimo niekorzystnych wyników dzielnie walczyli i ukoronowaniem ich postawy była honorowa bramka autorstwa Dawida Kornackiego. BRAWO ! Wyniki drużyny: 0:6, 1:4, 0:6.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników wszyscy piłkarze udali się na zasłużony posiłek, którym były BARDZO DOBRE hamburgery.

O godz. 14.00 swoją rywalizację rozpoczęli ministranci starsi oraz lektorzy. Do rywalizacji głosiło aż 7 zespołów. Drużyny w wyniku losowania przez kapitanów zostały podzielone na dwie grupy A i B.

W grupie A znalazły się drużyny:

 • Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Bolesławca;
 • Parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej z Bożejowic;
 • Parafia p.w. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu z Tomisławia;
 • Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego z Trzebienia.

Rywalizację w tej grupie wygrali ministranci i lektorzy z Bożejowic, którzy wygrali wszystkie swoje mecze i z dorobkiem 9 punktów oraz bilansem bramek 15-2 jako pierwsi awansowali do półfinału.

Drugie miejsce zajęli ministranci i lektorzy z Osiedla Kwiatowego w Bolesławcu zdobywając 6 punktów strzelając 9 bramek i tracąc ich 6. Oni również mogli się cieszyć z awansu do półfinału.

Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Trzebienia, która znakomicie rozpoczęła turniej wygrywając pierwszy mecz 5-0. Później niestety nie było już tak dobrze. Tym razem nie udało się wyjść z grupy.

Na czwartym miejscu znalazła się drużyna z Tomisławia. Chłopcy obiecali, że w przyszłości zaprezentują się dużo, dużo lepiej i powalczą o wygraną.

W grupie B znalazły się 3 drużyny:

 • Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Bolesławca;
 • Parafia p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z Bolesławca;
 • Parafia p.w. Świętego Stanisława Kostki z Łąki.

Bezapelacyjnie najlepszą drużyną okazała się drużyna gospodarzy na czele z ks. Wiesławem, która wygrała swoje mecze w stosunku 3:0 i 8:2 i bez problemu awansowała do dalszej części turnieju.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Bolesławca na czele z ks. Grzegorzem. Piłkarze po remisie 1:1 z Łąką musieli czekać na wynik rywalizacji innych drużyn z grupy. Dzięki lepszemu stosunkowi bramek mogli się cieszyć z awansu do półfinału. Drużyna miała swoich wiernych fanów, którzy dzielnie dopingowali swoich pupili. Niektórzy kibice płci żeńskiej tak się denerwowali, że po powrocie do domu, na nowo będą musieli malować swoje paznokcie :)

Trzecie miejsce zajęła drużyna z Łąki, która zakończyła swój udział w turnieju w fazie grupowej. Na pocieszenie piłkarze z filii jako jedyni dwukrotnie pokonali najlepszego bramkarz turnieju. BRAWO!

W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny z parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej z Bożejowic i parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Bolesławca. Po pierwszej połowie na tablicy wyników był wynik 1:0 dla drużyny z Bolesławca. Jednak cenne wskazówki przekazane w przerwie spotkania tak mobilizująco podziałały na piłkarzy z Bożejowic, że po strzeleniu 4 goli to oni mogli świętować awans do finału turnieju.

W drugim półfinale zmierzyły się drużyny gospodarza imprezy oraz przyjaciół z Osiedla Kwiatowego. Po wyrównanej I połowie swoją wyższość na boisku zaznaczyli ministranci i lektorzy z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i to oni awansowali do finału wygrywając 4:0.

W małym finale „o 3 miejsce” lepszą okazała się drużyna z parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Bolesławca wygrywając swój mecz 4:0 z kolegami z parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Bolesławca. W jej składzie na pozycji stopera wystąpił Pan Mieczysława, który dzielnie walczył z młodszymi kolegami o jak najlepszy wynik. Warto również odnotować fakt, że drużyna miała specjalnie przygotowane stroje z imieniem i nazwiskiem każdego piłkarza. Brawo za inicjatywę!

Po blisko 6 godzinach rywalizacji doczekaliśmy się najważniejszego meczu Turnieju! Tutaj najlepsi okazali się gospodarze imprezy, którzy nie dali szans swoim kolegom z Bożejowic wygrywając mecz 5:0. Warto zaznaczyć, że wszystkie bramki strzelił Michał Kozioł. Szkoda, że Franek Smuda tego nie widział …

Po krótkiej przerwie na Hot-Doga nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i nagród indywidualnych. Każda z drużyn biorących udział w turnieju otrzymała pamiątkowy dyplom.

W grupie „młodszej” najlepszym bramkarzem okazał się Szymon Andryjewicz, Najlepszym strzelcem Kacper Demski, który zdobył 6 bramek.

W grupie „starszej” najlepszym bramkarzem okazał się Mateusz Kuciński, natomiast najlepszym strzelcem Arkadiusz Jędrej, zdobywca 9 bramek.

Dziękujemy wszystkim sponsorom:

 • ks. dr Dziekanowi Stanisławowi Kusikowi (sponsor głównej nagrody dla najlepszej drużyny – w dwóch kategoriach);
 • Panu Dariuszowi Kwaśniewskiemu (sponsor nagród dla najlepszego strzelca i najskuteczniejszego bramkarza);
 • Panu Mirosławowi Sakowskiemu (sponsor nagrody dla najlepszego strzelca i najskuteczniejszego bramkarza);
 • wszystkim Księżom z dekanatu za zaangażowanie;
 • Pani Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Kazimierze Bukowskiej za udostępnienie pomieszczeń szkolnych;
 • Międzyszkolnemu Ośrodkowi Sportowemu za udostępnienie obiektu sportowego „Orlik” oraz za nagłośnienie całości turnieju;
 • Panu Piotrowi Napiórkowskiemu za pomoc i sporządzenie grafików;
 • Panom Łukaszowi i Maćkowi za sędziowanie zawodów;
 • Panu Adamowi Krajewskiemu spikerowi za prowadzenie turnieju;
 • Paniom Iwonie i Natalii Perłowskim za sprawne rozdanie poczęstunków oraz za fotoreportaż z zawodów.
 • Szczególne podziękowania kierujemy w stronę inicjatora turnieju ks. Wiesława Złotek! Bóg zapłać za taką wspaniałą KULTURALNĄ zabawę.